Amsterdamse studenten mogen gebruik maken van ov tijdens spits
16/07/2020
Vanaf september kan een deel van het onderwijs van de Universiteit van Amsterdam, de Universiteit van Amsterdam en de Vrije Universiteit Amsterdam vanaf 8.30 uur beginnen.
De onderwijsinstellingen hebben afspraken gemaakt met NS, GVB, CXX, het verkeersgebied Amsterdam en de gemeenten. Vanaf september mogen studenten ook tijdens de spits reizen, zodat ze eerder met hun opleiding kunnen beginnen. Het onderwijs kan volgens het afgesproken plan ook in de avondspits eindigen of beginnen.
Uitbreiding
Dit betekent de uitbreiding van het door het kabinet geplande gebied, dat is bedoeld om studenten tussen 11.00 uur en 15.00 uur het openbaar vervoer te laten gebruiken. Onderwijsinstellingen hebben eerder hun bezorgdheid geuit over het plan. Door de nieuwe overeenkomst wordt het onderwijs ter plaatse zoveel mogelijk over de dag en week verspreid. Het is ook nodig om "te focussen" op het minder belasten van piekuren, en het is noodzakelijk om piekbelastingen in openbaar vervoer systemen (zoals het Weesperplein metrostation) te voorkomen.
Eventuele wijzigingen
Binnenkort worden de regionale OV-overeenkomsten getekend. De overeenkomst is geldig tot en met 31 december van dit jaar. Is het inderdaad te druk of is er extra ruimte, dan onderhandelen de onderwijsinstelling en de desbetreffende organisatie met elkaar over eventuele wijzigingen in de overeenkomst.